اردیبهشت, 1400 بدون نظر
اصغر برشان، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر و دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان در نطق پیش از دستور خود به 11 اردیبهشت ماه و اول ماه می میلادی اشاره نمود و با تبریک روز جهانی کارگر به برخی از خواسته ها و مطالبات جامعه کارگری و وضعیت کارگران در همه گیری کرونا اشاره و اظهار کرد: کارگران زیادی به خاطر کرونا بیکار و دچار مشکلات معیشتی شدند، درحالی که متاسفانه برخی حتی بیمه هم نبودند و از حداقل ها محروم ماندند. ضمن اینکه در این دوران از کارفرمایان نیز حمایت نشد، تاجایی که برخی مجبور به تعطیلی کار و اخراج نیروهای خود شدند.
وی با بیان اینکه کارگران به دلیل سوء استفاده از قراردادهای کار هيچگونه امنیت شغلی ندارند و همین موضوع آسیب های زیادی به دنبال دارد، گفت: سرای قوای سه گانه باید نسبت به تعیین تکلیف و ساماندهی قراردادهای موقت کارگران اقدام کنند.
وی امنیت شغلی را یکی از مهمترین دغدغه های کارگران دانست که عامل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی می‌شود و تحقق شعار امسال در باب تولید و موانع زدایی را در گرو برقراری امنیت شغلی دانست.
در ادامه برشان عدم همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را به عنوان نماد بی عدالتی و تبعیض دانست و گفت: متناسب سازی حقوق برای بازنشستگان کشوری و لشکری سالهاست که اجرایی شده ولی متاسفانه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از این قانون هیچ بهره‌ای نبرده‌اند
برشان با ابراز امیدواری گفت: تلاش و پیگیری مجدانه خانه کارگر جمهوری اسلامی و دیگر تشکلات کارگری بالاخره به نتیجه رسید و در بودجه سال ۱۴۰۰ رقمی برای آن در نظر گرفته شده است که به یاری خدا بزودی عملیاتی خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر به وضعیت مالی و اقتصادی سازمان تامین اجتماعی و مسئولیت تکفل در امور درمانی و بیمه ای شاغلین و بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد اشاره نمود و گفت به دلیل عدم حمایت دولت و عدم پرداخت سهم خود در تعهداتی که برای این سازمان ایجاد کرده متاسفانه سازمان را در تمامی ابعاد با بحران روبرو نموده است.
وی دولت را بزرگترین بدهکار به سازمان معرفی نمود که بیش از ۳۸۰ هزار میلیارد تومان به سازمان بدهکار می باشد.
برشان این مبلغ را ارثیه ای از دولت های قبلی و دولت فعلی دانست که سازمان را در انجام تعهدات قانونی خود در امور درمان و بیمه و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و دچار مشکل نموده است.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *