آبان, 1401 بدون نظر

حمیدرضا امینی دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان در جلسه شورای تشکل های کارگری که با حضور مغزی معاون‌ روابط کار و کرمی سرپرست تشکل‌های کارگری و کارفرمایی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: راه روهای هیات های رسیدگی به شکایات کارگران، پر از دلالانی است که با کمترین میزان سواد و تخصص، با دریافت حق الوکالت های بالا، حق کارگران را ضایع می کنند.

وی ادامه داد: سال ها است شاهد حضور افرادی هستیم که با دریافت حق الوکاله‌های سنگین از کارگران شاکی، در پی احقاق حق آنها برآمده و بیشترین سهم را به خود اختصاص می دهند؛ جامعه کارگری انتظار دارد اداره کل کار در این مساله ورود کرده و مانع تداوم این روند شود.

دبیر اجرایی خانه کارگر اصفهان به موضوع افزایش حقوق ها نیز اشاره کرد و افزود: با وجود افزایش حقوق، تورم افسار گسیخته مانع شد تا جامعه کارگری شیرینی آن را احساس کند و شرایط اقتصادی این بخش از جامعه سخت تر شده است.

وی کاهش تعداد تشکل های کارگری در سال های اخیر را نقصان دیگری برشمرد و از سایر روسای تشکل های کارگری حاضر در جلسه در خواست کرد که به جد بدنبال منافع کارگران باشند.

بیمارستان میلاد پروژه نافرجام تامین اجتماعی

در این جلسه که در محل خانه کارگر اصفهان برگزار شد هاشمی، رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کلانشهر اصفهان از نافرجام ماندن پروژه بیمارستان میلاد یاد کرد و گفت: در حالیکه شهرداری موظف به پرداخت دیون بیمه شرکت اتوبوسرانی بود، بجای آن زمینی جهت احداث بیمارستان میلاد ویژه بیمه شدگان تامین اجتماعی تهاتر کرد.

حسن هاشمی افزود: اما بعد از تحویل زمین خواهان هزینه گزاف برای تغییر کاربری زمین تهاتر شده جهت ساخت بیمارستان شد. هزینه سرسام آوری که از پول زمین بسیار بسیار بیشتر بود.
وی ادامه داد: در حالیکه بودجه قابل توجهی برای ساخت بیمارستان میلاد تصویب شده بود، به دلیل عدم همکاری شهرداری اصفهان جهت تغییر کاربری، شیراز از فرصت بهره برد و بیمارستان تخصصی ویژه تامین اجتماعی را احداث کرد.

هاشمی تاکید کرد: پروژه بیمارستان میلاد تامین اجتماعی اصفهان نافرجام مانده و روز به روز با توجه به افزایش قیمت دلار، بودجه مورد نیاز ساخت آن افزایش می یابد.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *